ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНО: Серафимовски се врати дома за посилна Беласица

Беласица денес официјализира уште еден значаен трансфер за новата сезона од единствената Втора македонска фудбалска лига.

Искусниот Јордан Серафимовски се враќа во својот матичен клуб за претстојната сезона. Десниот бек во последната година и пол настапуваше за повратникот во Прва лига Силекс каде беше значаен дел од титулите во купот на Македонија и Втора лига – Запад.

Во новата сезона Беласица ќе се бори за кам-бек во фудбалската елита на Македонија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!