ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНО: Ренова се раздели со двајца играчи!

Македонскиот прволигаш Ренова се раздели со двајца фудбалери. Во следната сезона дресот на екипата од Џепчиште нема да го носат Алуш Гавазај и Арбен Тафа. Договорите им истекоа и на двајцата фудбалери и истите не се продолжени.

„За нас како тим беше задоволство што бевте дел од нас, ви посакуваме успех во иднина“, напишаа од Ренова.

Прехтодно, Ренова и Ќатип Османи ја продолжија соработката и за следната сезона.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!