ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

(ОФИЦИЈАЛНО) Ренова до ФФМ: Се откажуваме од Прва лига, ќе играме во младински категории!

Фудбалскиот клуб Ренова АД с. Џепчиште, преку официјален допис до Фудбалската федерација на Македонија информира дека клубот нема да биде дел од натпреварувањето во Прва МФЛ за натпреварувачката сезона 2022/23.

Во продолжение, дописот од ФК Ренова до Фудбалската федерација на Македонија:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!