РакометРакомет - Македонска репрезентација

ОФИЦИЈАЛНО: Поранешни репрезентативци и една репрезентативка во стручниот штаб на Лазаров

Новиот селектор на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров го потврди и стручниот штаб.

Како помошник тренер, но и како играч кој може многу да помогне со своето искуство е Филип Миркуловски.

Во стручниот штаб влегуваат и двајца поранешни репрезентативци и една репрезентативка.

Поранешниот репрезентативен бек Бранислав Ангеловски и столбот во одбраната Ацо Јоновски, како и Билјана Црвенкоска која веќе работеше во РК Вардар и ЖРК Вардар, а последно беше во Голден Арт КЛ7 како асистент.

Денес Лазаров го објави поширокиот список на сениорите за квалификациските натпревари.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!