ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНО: Поради снежните врнежи одложено 13. коло од Третата лига – Исток (ФОТО)

Поради врнежите од снег во целиот источен регион, 13. коло од Третата лига – Исток кое требаше да биде одиграно денес се одложува. Дополнително ќе информираме за кога ќе биде презакажано за одигрување.

Градскиот стадион во Берово

Денес требаше да се одигра и дербито на колото во Берово меѓу Малеш и Детонит, натпревар кој ќе се пренесуваше во ЖИВО и на Спортска Мрежа со пренос овозможен од Малеш.

Од 13. коло само еден натпревар беше одигра, Раклиш на домашен терен со 2:1 беше подобар од Тиверија.

Градскиот стадион во Берово

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!