ЕУРО 2020Фудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Погледнете ги сите осминафинални парови на ЕП

Комплетирана е групната фаза од Европското првество, со што веќе и официјално се знаат паровите за осминафиналето.

26 јуни 2021

  • Велс – Данска
  • Италија – Австрија

27 јуни 2021

  • Холандија – Чешка
  • Белгија – Португалија

28 јуни 2021

  • Хрватска – Шпанија
  • Франција – Швајцарија

29 јуни 2021

  • Англија – Германија
  • Шведска – Украина

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!