Европски ФудбалФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНО: Омар Гудиаби и Нето го напуштија Пелистер и потпишаа за Кешла

Од Пелистер денес си замина уште еден странски играч. Алдаир Нето како слободен играч го напушти битолскиот прволигаш и замина во Азербејџан.

26-годишниот офанзивец потпиша договор со екипата на Кешла на една година.

Претходно, Пелистер го напушти и Омар Гудиаби, кој исто така кариерата ќе ја продолжи во Азербејџан, а 26-годишниот крилен напаѓач во Кешла е промовиран како големо засилувања.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!