ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНО: Одложениот меч меѓу Пелистер и Ренова ќе се одигра во Охрид

Откако денес беше одложен натпреварот од 21. коло од Првата лига меѓу Пелситер и Ренова истиот е презакажан веќе за утре, а ќе се одигра на „Билјанини Извори“ во Охрид со што ќе биде комплетирано колото.

Причината за одлагањето на натпреварот беа обилните врнежи од снег во Битола, со што немаше услови за игра.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!