Европски ФудбалФудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Нуно Еспирито Санто е наследникот на Мурињо во Тотехнем

Тотенхем конечно го реши прашањето за наследникот на Жозе Мурињо, откако синоќа го промовираше Нуно Еспирито Санто за нов тренер на клубот.

47-годшниот Португалец доаѓа како слободен, последниот негов ангажман беше во Вулверхемптон. Тој потпиша повеќегодипен договор ос клубот од Лондон.

Во својата кариера Нуно има работено во Рио Аве, Валенција, Порто и последно во Вулверхемптон од 2017 година.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!