ЕУРО 2020Фудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Нов рекорд на Италија, „Аѕурите“ не запираат!

Италија вечерва со 2:1 обезбеди победа над Австрија по продолженија и со тоа се пласираше во четврфиналето каде за противник ќе го чека победникот од дуелот меѓу Белгија и Португалија.

Италија предводена од Роберто Манчини руши рекорди и дефинитивно е најголем фаворит на Европското првенство.

Вечерва Италија урна рекорд, со над преку 1.140 минути без примен гол во официјални натпревари, како и 31 натпревар по ред без пораз.

Италијанците резервираа патување во Минхен, каде ќе ги одмерат силите со подобриот тим од дуелот помеѓу Белгија и Португалија, кој се игра утре од 21 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!