ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНО: На 3 октомври старт на Трета лига – Југозапад, денес одржана нова ждрепка

Денес и официјално беше извршена нова ждрепка за новата сезона од Третата лига – Југозапад, која конечно ќе започне на 3. октомври.

До овој момент од 16 екипи пријавени се 13 за учество, а утре ќе биде последен рок останатите три екипи доколку се премислат да се пријават за новата сезона.

Тоа што претходно го најави Спортска Мрежа денес доби официјална потврда, а утре ќе го објавиме целосниот распоред за новата сезона од Третата лига – Југозапад.

Засега сигурен старт ќе има и во Третата лига – Запад, додека останатите региони засега немаат донесено официјална одлука дали и кога би ја започнала новата сезона.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!