РакометРакомет - Македонска репрезентација

ОФИЦИЈАЛНО: Мукаетов останува претседател на РФМ до 2025 година!

Денес на изборното собрание на Ракометнат федерација на Македонија за избор на претседател, апсолутна доверба од присутните делегати доби Живко Мукаетов.

Функцијата претседател на РФМ, Мукаетов ќе ја извршува во наредните четири години, односно до 2025 година.

Мукаетов на чело на РФМ застана во 2013 година, како наследник на Михајло Михајловски.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!