РакометРакомет - Суперлига

ОФИЦИЈАЛНО: Младеновиќ го засили Охрид

Ракометниот клуб Охрид се засили со младиот Михајло Младеновиќ. 20-годишниот ракометер кој игра на позицијата лев бек во Охрид доаѓа од редовите на Металург.

Македонскиот репрезентативец ќе биде големо засилување за тренерот Раде Стојановиќ, кој со Охрид запиша 12 победи на 12 натпревари во регуларниот дел од Суперлигата.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!