Европски ФудбалФудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Мартин Мирчевски промовиран во ТСЦ Бачка Топола

Најдобриот стрелец во есенскиот дел во Првата македонска фудбалска лига, Мартин Мирчевски денес и официјално беше промовиран како нов играч на ТСЦ Бачка Топола. Тој стави потпис на договор од три години.

>>> ПРОМОЦИЈА НА АПАРТМАНИ И РЕСТОРАНИ НА ТУРИСТИЧКАТА ПЛАТФОРМА – КОТВА.МК <<<

Мирчевски ја одигра фантастична полусезона, во есенскиот дел во македонскиот шампионат во дресот на Академија Пандев постигна 16 погодоци, а тоа беше причина за негов прв интернационален предизвик во неговата кариера.

24-годишниот македонски фудбалер е трето зимско засилување за ТСЦ Бачка Топола.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!