РакометРакомет - Македонска репрезентација

ОФИЦИЈАЛНО: Македонија на СП заврши на 23-то место

Ракометната репрезентација на Македонија и официјално заврши на 23-тото место на Светското првенство во Египет од 32 земји учеснички.

Нашите ракометари во групата загубија од Египет и Шведска, а со победата над Чиле обезбедија главна фаза, во која ги загубивте трите натпревари од Словенија, Русија и Белорусија.

Место под нас е Уругвај, додека пред нас се селекциите на Алжир, Бахраин, Исланд, Јапонија, Бразил, Белорусија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!