ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

ОФИЦИЈАЛНО: Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕУРО 2020

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор со селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски.

Раководството на ФФМ и селекторот Игор Ангеловски ги усогласија ставовите околу новиот договор и досегашниот предводник ќе биде на селекторското место на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство 2020. кое ќе се одигра во јуни оваа година.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!