ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНО: Ферхан Хасани се врати во Шкендија!

Ферхан Хасани е најновото засилување за актуелниот шампион Шкендија. 31-годишникот по три години се враќа во Тетово.

Искусниот фудбалер ќе ѝ помага на Шкендија во одбраната на шампионската титула во домашното првенство.

Повремениот македонски репрезентативец претходно настапуваше во дресовите на Ал Раед, ХЈК Хелсинки и албански Партизани.

Шкендија презимува на третото место зад есенскиот првак Шкупи и Академија Пандев.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!