ФудбалФудбал - Останато

ОФИЦИЈАЛНО: Екс вардарецот Дарко Мицевски ја засили Рига

Дарко Мицевски својата кериера ја продолжува во летонското првество, каде ќе настапува за екипата на Рига.

Екс капитенот на Вардар одлучи да ја напушти Македонија по две години поминати во најтрофејниот македонски клуб.

28-годишниот играч за врска во својата кариера има настапувано за Работнички, Тетекс, Нови Пазар, ОФК Белград, Минкс и Ал-Неџмех.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!