ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНО: Дарко Крстески поднесе оставка, Победа остана без тренер

По денешниот пораз од Слога, шефот на стручниот штаб на прилепска Победа, Дарко Крстески поднесе оставка на својата функција.

„По двата последни лоши резултати и поразите од Саса и Слога ја преземам одговорноста врз себе. На ФК Победа и посакувам успех во продолжение на сезоната во Втората лига – Исток и остварување на зацртаната цел – пласман во Првата лига“, рече Крстески.

„ФК Победа му се заблагодарува на Крстески за неговиот несебичен ангажман како прв тренер на сениорскиот тим и му посакува успех во натамошната тренерска кариера.“

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!