ФудбалФудбал - Останато

ОФИЦИЈАЛНО: Борче Сркески од Росоман со трансфер во Доминиканската Република

Младиот дефанзивец Борче Сркески од второлигашот Росоман направи трансфер во Доминиканската Република каде ќе го носи дресот на Делфинес дел Есте, клубот кој што се натпреварува во Првата лига на Доминиканската Република.

20-годишниот прилепчанец во својата кариера покрај Росоман има на стапувано и за Победа, Академија Пандев и Питу Гули од Крушево.

Најголема заслуга за транферот има србинот Хаџи Стефан Ристиќ, кој од февруари го презема Делфинес дел Есте и ќе го води во CONCACAF Лигата на шампиони.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!