ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНО: Благој Гуцев нов шеф на стручниот штаб на Беласица

По вчерашниот спогодбен раскин на соработката помеѓу Беласица и Арифовски Шефки, за нов шеф на стручниот штаб е поставен доскорешниот помошен тренер и поранешниот фудбалер кој е дете на школата на Беласица, Благој Гуцев.

“Благодарност до Арифовски за соработката, а на Гуцев му посакуваме среќна и успешна сезона”, велат од струмичкиот второлигаш.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!