ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНО: Барга Нгоба Анаел е нов напаѓач на Тиквеш (ФОТО)

Барга Нгоба Анаел е нов напаѓач на каваречкиот прволигаш Тиквеш. Анаел во Кавадарци доаѓа од екипата на Ал Акдар од Либија.

Тиквеш по 17 години се врати во фудбалската елита во Македонија, меѓутоа стартот од новата сезона не е според очекуваното. Кавадарчани имаат реми и три порази, па со еден освоен бод се наоѓаат на претпоследното место на табелата со еден освоен бод.

Во следното коло кое се игра во 5. коло Тиквеш на домашен терен ќе има тежок дуел против расположената Струга која игра фантастично.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!