ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНО: Артим Шаќири в.д. тренер на Шкендија, потоа ќе биде спортски директор

По разделбата со Бруно Акраповиќ, раководството на Шкендија донесе одлука Артим Шаќири да биде именуван за в.д. тренер на тимот, а ќе му асистира Бурхан Емрулаи Метин Далип.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Македонската фудбалска легенда ќе биде на тренерското столче до крајот на сезоната, а потоа ќе остане во тетовскиот клуб како спортски директор.

Тетовци ги загубија шансите за одбрана на титулата од Шкупи, а Шкендија веќе ги започнува подготовките за враќање на титулата во Тетово веќе следната сезона.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!