Европски ФудбалФудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Арсенал се раздели со четири ГОЛЕМИ играчи!

Екипата на Арсенал официјално го потврди заминувањето на четворица играчи, а медиумите во Англија исто така пишуваат дека Сеад Колашинац, кој повеќе не е во плановите на менаџерот Микел Артета, скоро сигурно ќе го напушти клубот.

Арсенал потврди дека Дани Себалос, Давид Луис, Мартин Одегард и Мет Рајан ќе го напуштат клубот на крајот на овој месец, а нивната соработка со овие играчи истекува на 30 јуни. Луис дојде во клубот како големо засилување од Челзи, но не успеа да ги исполни очекувањата на навивачите и често правеше почетнички грешки, додека Себалос, Одегард и Рајан беа на позајмица од Реал Мадрид и Брајтон.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!