Европски ФудбалФудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Алиоски се сели во Ал Ахли, ќе заработи 5 милиони евра!

Денес беше потврдено дека македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски кариерата ќе ја продолжи во Ал Ахли.

Во текот на вчерашниот ден медиумите објавија дека поранешниот фудбалер на Лидс има понуда од Саудиска Арабија, а веќе денес беше потврдено дека македонскиот репрезентативец ја прифатил истата, со што кариерата од Англија ја продолжува во Ал Ахли.

Алиоски бепе слободен, откако неговиот договор истече со Лидс, а со новиот клуб ќе се врзи на верност од 2 години, а ќе заработи 5 милиони евра.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!