Европски ФудбалФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНО: Александар Васоски е нов тренер на Сараево

Македонскиот тренер Александар Васоски со прв интернационален предизвик откако се договори со босански Сараево.

На крајот кд 2021 година клубот од Босна и Херцеговина спогодбено го раскина договорот со Горан Саблиќ, а Васоски кој во Сараево доаѓа од клупата на Академија Пандев ќе биде втор тренер странец во низа.

42-годишниот тренер со најтрофејниот македонаки клуб Вардар стана шампион, па замина во Струмица каде ја презеде Академија Пандев обезбеди финалето од Купот на Македонија, а на полусезоната заврши на второто место во ПМФЛ.

Подготовките Сараево ги стартува на 10 јануари.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!