Европски ФудбалФудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Агуеро во Барселона до 2023, откупна клаузула од 100 милиони евра! (ВИДЕО)

Барселона го официјализираше првиот голем трансфер за новата сезона, откако денес беше преставен аргентинскиот напаѓач Серхио Агуеро.

Аргентинецот е најдобар голгетер во Премиер лигата, а во каталонскиот гигант доаѓа како слободен играч од Манчестер Сити. Агуеро стави потпис на договор до крајот на 2023 година, а во него има откупна клаузула од 100 милиони евра.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!