ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: Овче Поле и Брегалница Делчево во директна пресметка за првото место во Третата лига – Исток

На Градскиот стадион во Свети Николе се игра дербито на колото од Третата лига – Исток меѓу Овче Поле и лидерот Брегалница од Делчево. Два конкуренти за влез во Втората лига – Исток.

Официјални состави на Овче Поле и Брегалница Делчево:

>> ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ВТОРАТА ЛИГА – ИСТОК ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ <<

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!