ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: Малеш и Детонит во дербито на колото во Третата лига – Исток

Денес се игра големото дерби од Третата лига – Исток меѓу екипите на Малеш и Детонит на Градскиот стадион во Берово. Победата и трите бодови се потребни и кај двете екипи, кои атакуваат на прво место и влез во Втора лига – Исток.

Официјалните состави на Малеш и Детонит:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!