Европски ФудбалФудбал

ОФИЦИЈАЛНА ждрепка за ЛШ: Меси против Реал, Интер со Ливерпул, Атлетико против Јунајтед

Поради техничките проблеми кои настанаа при извлекувањето на ждребот за осминафиналето во Лигата на шампиони, во Нион се повтори ждрепката.

Осминафинални парови во ЛШ:

  • Салцбург – Баерн Минхен
  • Спортинг – Манчестер Сити
  • Бенфика – Ајакс
  • Челзи – Лил
  • Атлетико Мадрид – Манчестер Јунајтед
  • Интер – Ливерпул
  • ПСЖ – Реал Мадрид
  • Виљареал – Јувентус

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!