ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНО: Локомотива е нов второлигаш, еве кои екипи испаѓаат од Трета лига – Југ (ФОТО)

Управниот одбор на Третата фудбалска лига – Југ на состанокот одржан во Кавадарци минатиот четврток (27. мај) донесе две одлуки.

Со првата одлука и официјално Локомотива од Градско е нов второлигаш и од следната сезона екипата ќе игра во Втората лига – Исток.

Со втората одлука и официјално се потврдува кои три екипи испаѓаат од Третата лига – Југ, тоа се екипите на Габер од Ваташа, Илинден БС од Башино Село и екипата на Дојранско Езеро од Нов Дојран.

Одлуките од УО на ТМФЛ – Југ:

Конечна официјална табела во ТМФЛ – Југ:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!