ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНО: Бенјамин, Барбоса и Пеев нови засилувања за Беласица!

Струмичкот прволигаш Беласица денес и официјално ги промовираше трите нови засилувања за пролетната полусезона од Првата македонска фудбалска лига.

Три нови имиња кај струмичани се крилните играчи Демир Бенјамин и Сантос Барбоса Андерсон кои доаѓаат од екипата на Македонија Ѓорче Петров и искусниот играч за врска Пеев Оливер од кој пристига од велешки Борец.

Беласица есенската полусезона ја заврши на последното место на табелата со 9 бодови, а во пролетниот дел ја чека тешка борба за опстанок, што е прва цел на струмичани со новиот тренер Ѓоре Јовановски.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!