ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - Прва женска лигаФудбал - ПРВА ЛИГА

Одлуката за задолжително тестирање на спортски екипи останува да важи!

Откако вчера Владата го прифати предлогот и го скрати полицискиот час кој сега ќе биде во период од 23 часот од 5 часот наутро, македонскиот фудбал викендот ќе се игра со почеток од 16:00 часот, наместо како што беше претходно од 13:00.

Меѓутоа, Владата не го прифати барањето на неколку македонски спортски федерации околу промена на одлуката за задолжително ПЦР-тестирање на сите екипи пред секој натпревар. Тоа значи дека ова одлука останува и понатаму да важи.

Викендот покрај Првата лига и Втора лига – Исток и Запад со натпревари се враќа и Првата женска фудбалска лига. ФФМ исто како и до сега, трет пат по ред, ќе ги покрива трошоците за тестирање на играчите со ПЦР-тестови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!