Европски ФудбалФудбал

Одлучи да го напушти Тотенхем: Кејн ќе го носи дресот на клубот од Манчестер ?

Еден од најдобрите напаѓачи, Хари Кејн, реши да го напушти Тотенхем за да го смени клубот и да избере средина во која ќе започне да освојува трофеи.

Доколку се верува на „Дејли мирор“, неговиот нов клуб треба да биде Манчестер Сити.

Имено, англиските медиуми уште порано објавија дека двата клуба постигнале принципиелен договор според кој трансферот ќе се изврши без додавање на играчи во него. Покрај Кејн, мета на Гвардиола беше и играчот за врска на Астон Вила, Џек Грелиш веќе некое време.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!