ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Одложен еден натпревар од првото коло во Втора лига

Комисијата за натпревари при ФФМ на денешната седница донесе одлука натпреварот во рамките на првото коло од Втора МФЛ помеѓу екипите на ФК Борец 1919 – ФК Слога Виница 1934 да биде одигран во среда, на 24. август со почеток од 16. часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!