ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Од утре на фудбал само со сертификат за вакцинација

Утре со почеток од 17:00 часот стартуваат шесте натпревари од вонредното 3. коло од Првата македонска фудбалска лига, а на истите ќе можат да присуствуваат само лица кои ќе покажат сертификат или потврда за комплетна вакцинација или примена најмалку една доза вакцина против Ковид-19, како и потврда за прележан Ковид-19 не постар од 45 дена.

Согласно утврдениот протокол за организација на фудбалски натпревари, дозволено е присуство на навивачи на 30% од капацитетот на стадионот.

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!