ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Обршани и Марена го поделија пленот, Ново Црнилиште славеше над Слога 1976

Во одложениот меч од 2. коло на Третата лига – Југ Обршани и Марена го поделија „пленот“ играјќи 2:2.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

За домаќините стрелаа Благојче Ефтинџиоски и Никифор Ујгуноски, а пак за гостите погодија Мартин Јовановски и Берхан Мемедов.

Во одложениот меч од 5. коло пак екипата на Ново Црнилиште триумфираше над Слога 1976 на гостувањето во Лажани. Мустафа Селманоски беше двоен стрелец за гостите, а еден гол беше дело на Кемал Бесими. За домаќинот погоди Енис Фазлиоски.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!