ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Њу Јорк реагира: Поништен ни е чист гол и недосуден пенал на дуелот со Маџари!

Екипата на Њу Јорк реагира за судењето на мечот против Маџари Солидарност, каде загуби со 2:0 во рамки на 6. коло од Третата лига – Север, натпревар одигран во неделата.

„Поништен ни е чист гол и недосуден пенал на дуелот со Маџари Солидарност“, велат од клубот за Спортска Мрежа.

Од клубот ни испратија видео материјал со којшто тврдат дека тие се оштетени на овој натпревар.

По седум одиграни кола Њу Јорк со 12 бодови е на седмата позиција на табелата во Третата лига – Север, додека Маџари Солидарност со три бода повеќе е на четвртото место.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!