ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Ново Црнилиште во прв контролен натпревар со второлигашот Росоман

Третолигашот Ново Црнилиште денес го игра првиот контролен натпревар со второлигашот Росоман, кој воедно е прв контролен натпревар и за фудбалерите на Росоман.

Натпреварот се игра денес со почеток од 13:00 часот и ќе биде одигра на игралиштето во Црнилиште.

Третолигашот се бори за прво место во Третата лига – Југ и влез во Втората лига – Исток, додека Росоман ќе води тешка борба за опстанок во Втората лига – Исток.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!