ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Новиот третолигашот Возарци ДМД закажа тест со Росоман

Новиот третолигаш Возардци ДМД кој за првпат во својата кратка историја ќе се натпреварува во Третата лига – Југ, утре ќе го одигра првиот контролен  натпревар против третолигашот Росоман, кој минатата сезона беше дел од Втората лига – Исток.

Екипата на Возарци ДМД интензивно се подготвува за историскиот настап во ТМФЛ.

Инаку, Возардци ДМД  е основа во јануари годинава.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!