ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Новиот третолигаш Слога 1976 Лажани се засили со Зијадиќ, Стојаноски и Каришик

Новиот член на Третата македонска фудбалска лига – Југ екипата на Слога 1976 од Лажани ги промовираше Едис Зијадиќ, Виктор Стојаноски и Нермин Каришик како најнови засилувања за новата сезона.

>>> СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ ТУРИСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ / ВАШИОТ РЕСТОРАН <<<

30-годишникот штопер Зијадиќ во Лажани доаѓа од редовите на второлигашот Братство од Житоше и со своето искуство треба да помогне екипата да биде стабилен третолигаш.

Каришик има 24-години и е повратник во Слога 1976, а доаѓа од редовите на третолигашот Динамо Мажучиште, а има настапувано и за Братство Житоше.

22-годишниот Стојаноски е трето засилување за Слога 1976, кој исто така е повратник во екипата, а има настапувано и за кичевски Напредок и Пролетер од Македонски Брод.

Новаат сезона од Трета лига – Југ треба да започне на 27. февруари, а Слога 1976 сезоната ја отвара на домашен терен против Динамо.

>>> СПОРТСКА МРЕЖА Е ЕДИНСТВЕНИОТ СПОРТСКИ ПОРТАЛ ВО МАКЕДОНИЈА КОЈ ЈА РАБОТИ ТРЕТАТА МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ГЛАСАJTE ЗА СПОРТСКА МРЕЖА ЗА НАЈДОБАР СПОРТСКИ САЈТ НА ГОДИНАТА <<<

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!