ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Новиот третолигаш БВК Коњаре го претстави првото засилување

Третолигашот БВК Коњаре кој за новата сезона обезбеди влез во Третата лига – Север го претстави првото засилување. Бакиевски Гзим го засилува новиот третолигаш, а во БВК Коњаре доаѓа од редовите на Башкими.

Во својата кариера има настапувано за Шкупи, Металург, Велазерими, Вардар Форино, како и за прволигашот Струга Трим Лум.

„Ова е големо засилување за нашиот тим, со којшто ги најавуваме големите амбиции за новата сезона, а тоа е пласман во Втората лига“, велат од клубот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!