Европски ФудбалФудбал

Новиот тренер на Тотенхем не смета на Белгиецот: Алдервеирлд пред да се пресели во Катар

Стоперот на Тотенхем, Тоби Алдерваирелд се поврзува со заминување во катарски Ал-Духаил, пишува „The Telegraph“.

Белгискиот дефанзивец пристигна во лондонскиот клуб во 2015 година од Атлетико Мадрид, со кого беше поразен во финалето во Лигата на шампионите во 2014 година од Реал Мадрид.

Неговото заминување е се поизвесно по доаѓањето на новиот тренер Нуно Еспирито, кој сака да формира нова одбрана.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!