ФудбалФутсал

Новиот шампион Шкупи ја збриша Шкендија во Тетово

Новиот шампион Шкупи со убедливи 0:4 славеше над Шкендија во Тетово во рамки на последното коло од Првата футсал лига на Македонија.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Двоен стрелец за Шкупи беше Ељјеса Незир, а по еден погодок постигнаа Игор Стојковски и Таулант Исмаили.

РЕКЛАМИРАЈ СЕ НА СПОРТСКА МРЕЖА – КОНТАКТ: 074 / 241 – 247

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!