ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Нови четири прволигашки засилувања пристигаат во Воска Спорт

Како што дознава Спортска Мрежа, Воска Спорт во следниот период треба да промовира нови четири прволигашки засилувања. Во моментот течат преговори меѓу новиот охридски второлигаш и фудбалери кои имаат прволигашко искуство.

Во претходниот период Воска Спорт претстави голем број на засилувања, со што екипата дефинитивно ќе цели на висок пласман на табелата во новата сезона од Втората лига – Запад, а со новите четири засилувања кои треба да пристигнат на „Грашница“, Воска Спорт ќе биде конкурентна и за првото место на табелата.

Стартот за новата сезона од Втората лига – Запад и Исток е закажан за 21 август.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!