ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Новаци и Сатеска го отвараа 16-то коло од Трета лига – Југозапад

Новаци денес за првпат ќе заигра во пролетниот дел од сезоната, откако во претходните две кола беше слободен. Екипата денес на домашен терен ќе го пречека составот на Сатеска од Волино со што ќе биде отворено 16. коло од Третата фудбалска лига – Југозапад.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Натпреварот ќе започне во 15:00 часот, а правдата ќе ја дели Ѓорѓи Лаброски.

Делегираните судии за останатите натпревари кои се играа утре можете да ги погледнете овде.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!