ОстанатоФудбалФутсал

Новачев и Шоповски патуваат во Тетово, Ицев и Мишески го добија дербито на колото во Битола

Викендот се играат натпреварите од 5. коло од Втората футсал лига на Македонија. Петар Новачев и Славче Шопоски ќе им судат на СЕЕ Университи и СФК Проект, додека пак Тоше Ицев и Иле Мишески го добија дербито на колото во Битола меѓу Конзули и Кеги Моби.

Делегирани судии 5. коло Втора футсал лига:

Астибо – Клими, Доне Ристовски (Гевгелија) и Дарко Радески (Брвеница)
Конзули – Кеги Моби, Тоше Ицев (Кавадарци) и Иле Мишески (Прилеп)
СЕЕ Университи – СФК Проект, Петар Новачев (Велес) и Славче Шопоски (Велес)
Мал Ајакс – Црешево Топче, Александар Крстевски (Битола) и Миле Лазов (Неготино)
Форца – Кардшлк, Кирил Смоквоски (Прилеп) и Кирил Манчев (Валандово)
Овче Поле – Велешта, Игор Иванов (Велес) и Менде Бегалиноски (Битола)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!