ФудбалФутсал

Новачев и Шоповски патуваат во Пробиштип, Ајдаров и Гонев ќе им судат на Овче Поле и Конзули

Делегирани судиите за 11. коло од Втората футсал лига на Македонија. Петар Новачев и Славче Шоповски ќе патуваат во Пробиштип каде ќе ја делат правдата на мечот меѓу Црешово Топче и СФК Проект, додека пак Александар Ајдаров и Илија Гонев ќе им судат на Овче Поле и Конзули во Свети Николе.

>>> ПРОМОЦИЈА НА АПАРТМАНИ НА ПЛАТФОРМАТА ЗА ТУРИЗАМ – КОТВА.МК <<<

Делегирани судии 11. коло Втора футсал лига:

Мал Ајакс – Клими, Кирил Смоквоски (Прилеп) и Иван Танев (Гевгелија)
Форца – СЕЕ Университи, Роберт Црвенов (Велес) и Љупчо Клинкаров (Градско)
Овче Поле – Конзули, Александар Ајдаров (Велес) и Илија Гонев (Неготино)
Кардшлк – Кеги Моби, Иле Мишески (Прилеп) и Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
Црешово Топче – СФК Проект, Петар Новачев (Велес) и Славче Шоповски (Велес)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!