ФудбалФудбал - Четврта Лига

Нов триумф за Црвена Звезда, Тризла со убедлива победа, по три бода за Боротино и Стрела 21

Викендов се одиграа натпреварите од 7. коло на A2 и Б2 Општинската фудбалска лига на Прилеп.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Најубедлива победа однесе екипата на Тризла 2008 која со 0:4 триумфираше над екипата на Мажучиште на гостински терен. По првите 45 минути гостинската екипа имаше водство од 0:2 со погодоците на Давид Димовски и Рубинчо Цветаноски, а пак во вториот дел Јованчо Јончески и Гоце Ѓорѓиески ги поставија конечните 0:4.

Екипата на Црвена Звезда на домашниот терен во Сенокос забележа нова убедлива победа, овој пат од 3:1 над Мукос.

Само една минута игра беше потребно за Миле Стојчески да донесе водство за гостинската екипа од 0:1, а пак домашниот тим израмни преку Горан Илиоски за 1:1 на полувреме.

Неизвесноста во вториот дел за трите бодови траеше до самиот финиш кога Филип Ачкоски погоди и обезбеди водство од 2:1 за домашниот тим, а на пет минути пред крајот Илиоски со втор гол (3:1) ги реши сите дилеми околу победникот.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Во рами на Б2 лигата убедливи победи забележаа Боротино и Стрела 21. Екипата на Боротино на домашен терен со 3:0 го доби Прилеп Сити. Победникот беше решен во првиот дел со погодоците на Анониот Николоски, Ице Мантароски и Благојче Савески.

Пролетер на домашен терен со минимални 1:0 ја доби екипата на Млекар со погодокот на Денис Шерифоски постигна во 6. минута од мечот.

Стрела 21 со убедливи 1:5 ја декласираше Пелагонија на теренот во Пашино Рувци. Хет-трик за гостите постигна Горан Бозајковски, а двоен стрелец беше Менде Стојаноски. За домашниот тим единствен стрелец на стартот од вториот дел беше Николче Петрески.

Натпреварите од А1 Општинската фудбалска лига на Прилеп ќе бидат одиграни утре.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!