ФудбалФутсал

Никовиќ херој за Клими кој со ОСУМ погодоци славеше над Овче Поле

Вечерва во Спортската сала „Цар Самоил“ во Свети Николе беше одигран еден натпревар од 15. коло на Втората футсал лига на Македонија.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Екипата на Клими од Кавадарци на крилата на Мартин Никовиќ славеше над Овче Поле со 6:8.

Никовиќ постигн хет-трик во вториот дел од мечот, а двојни стрелци за гостите од Кавадарци беа Марјан Манев и Виктор Аризанов, додека пак еден погодок првиот погодок беше дело на Петар Најдов.

За домаќините АЛександар Петровски постигна два погодоци, а по еден погодок постигнаа Никола Стојковиќ, Ѓорѓи Султанов, Икица Јованов и Марио Начев.

Колото ќе биде комплетирано утре со два натпревари во Штип – дерби пресметката меѓу Астибо и Кеги Моби со почеток од 18:00 часот, а час и половина претходно во градска пресметка ќе се соочат Мал Ајакс и Кардшлк.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!